K. Taylan ZEYREK

2001- 2007 yılları arasında patent vekilliği yapan bir büroda "patent mühendisi" ünvanı ile çalışmış olup Ford, Tofaş, Otokar, Türk Traktör gibi otomotiv, Arçelik, Beko, Demir Döküm gibi beyaz eşya konusunda önde gelen firmaların tarifnamelerini hazırlama konusunda görev almıştır.

2007 yılında Ayfer Berkkam ile birlikte kurduğu Berkkam Patent Danışmanlık'tan aynı yıl içinde ayrılarak vekillik hizmeti yerine Ar-Ge konusunda eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermeye başlamıştır.

2007-2011 yılları arasında Bosch, Vestel, Tofaş, Otokar, Koç Sistem, Martur, Oyak Renault, Tirsan, Ege Fren, Hayes Lemmerz, Boydak, Türk Traktör, firması çalışanlarına 2-4 gün arasında süren patent eğitimleri vermiştir. Söz konusu eğitimler; patent araştırması, tarifname yazımı, rakip inceleme gibi konuları kapsamıştır.

Aynı yıllar arasında ayrıca yukarıda sıralanandan çok daha fazla sayıdaki firmaya TRIZ adlı Yaratıcı Problem Çözme Yöntemi ile ilgili de eğitim ve danışmanlık hizmeti vermiştir. Söz konusu danışmanlık hizmetinin kapsamı Ar-Ge ekiplerinin problem çözme yaklaşımlarının iyileştirilerek daha etkin çalışmalarının sağlanması üzerine odaklanmıştır.